LightShot ile hızlı ve istediğiniz boyutta ekran görüntüsü alın!

Basit arayüzü ve kullanışlı özellikleriyle birlikte ayarlanabilir ekran görüntüsü alma imkanı veren LightShot ile işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Klavyemizdeki Print Screen tuşuna kendini adapte eden bu yazılım, Mozilla Firefox (Windows) eklentisi, Internet Explorer eklentisi , Google Chrome eklentisi veya masaüstü yazılımı olarak yükleyip çalıştırabiliyorsunuz.

LightShotKullanımı :
Sisteminize kurulduktan sonra kendini her açılışta otomatik başlatan LightShot bilgisayarınızın sağ-alt köşesinde (system tray) çalışıyorken Print Screen tuşuna basın. Hemen ekran kararacak ve sizden görüntüsü alınacak olan alanı yani bölgeyi mouse ile seçmenizi bekleyecek.

Seçim yaptıktan sonra, seçilen alanın altında siyah düğmeler göreceksiniz. Bu düğmeleri kullanarak;

  • Pixlr Editor yardımıyla ekran görüntünüzü online (çevrimiçi) olarak düzenleyebilirsiniz.
  • Ekran görüntüsünü ImageShack servisine otomatik olarak yükletebilir, paylaşım linkini doğrudan alarak internet üzerinden paylaşabilirsiniz.
  • Seçimi genişletip bütün ekranın görüntüsünü alabilirsiniz
  • Alınan ekran görüntüsünü direkt windows panosuna kopyalatabilirsiniz
  • Sabit diskinizdeki bir yere ekran görüntüsünü PNG, JPEG, BMP olarak kaydedebilirsiniz
  • Ekran görüntüsü alma işlemini sonlandırabilirsiniz

Programı yüklemek için burayı ziyaret edebilir, dilerseniz kullanımı ile ilgili hazırlanan kısa videoya da göz atabilirsiniz.

* Windows Vista ve Windows 7 kullananlar aynı işlemi çalıştır’a snippingtool.exe yazarak çalışan uygulama ile de yapabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir